Projektové práce

Proč chtít zkušeného projektanta

Při zpracovávání projektové dokumentace si jako projektant jsem vědom, že pracuji s přírodním materiálem, který má spoustu vlastností a zákonitostí, které se u zděných staveb nevyskytují. Z tohoto důvodu doporučuji všem zájemcům o stavbu kanadského srubu, aby projektovou dokumentaci zadali projektantovi zaměřenému na projektování srubových staveb.

Rozsah projektových práci:

Chaty, rodinné domy, provozovny, penziony, ubytovny

Ukázka projektů

Projekt č.1

Perspektiva Půdorys 1.NP - přízemí (pdf) Půdorys 2.NP - podkroví (pdf)

Projekt č.2

Perspektiva Půdorys 1.NP - přízemí (pdf) Půdorys 2.PP - suterén (pdf)
Půdorys 1.NP - podkroví (pdf)

Projekt č.3

Perspektiva Půdorys 1.NP - přízemí (pdf) Půdorys 2.NP - podkroví (pdf)

Projekt č.4

Perspektiva Půdorys 1.NP - přízemí (pdf) Půdorys 2.PP - suterén (pdf)
Půdorys 1.NP - podkroví (pdf)

Projekt č.5

Perspektiva Půdorys 1.NP - přízemí (pdf) Půdorys 2.NP - podkroví (pdf)

Projekt č.6

 
Perspektiva Půdorys 1.NP - přízemí (pdf)

 

 

Bydlení ve dřevostavbě

Srub je postaven z dřevěných klád a proto je možné maximálně využít všech pozitivních vlastností přírodního materiálu. Srubové dřevo samovolně zvládá procesy, které v klasickém domě musí být ovlivňované umělými materiály nebo drahými přístroji. Vyznačuje se především vynikajícími izolačními vlastnostmi a postará se i o vlhkost v domě. Dřevo výborně vstřebává pachy, pohlcuje cigaretový kouř a částečně také prach. Dřevo dýchá a tím očišťuje a filtruje vzduch. Nadneseně se dá říct, že působí jako přírodní klimatizace. Vůně dřeva pak působí blahodárně na naši psychiku. Bydlení ve dřevostavbě je vynikajícím řešením pro osoby s astmatickými potížemi a alergiemi.

 

 

Náklady na bydlení ve srubu

Optimální hodnoty relativní vzdušné vlhkosti pro obytné místnosti, které se pohybují v rozmezí 30 až 55 % ocení každý kdo se rozhodl pro bydlení ve srubu. Udržování stabilní relativní vzdušné vlhokosti je dáno tím, že dřevo váže vlhkost do sebe a během suchého období ji naopak uvolňuje. Toho, že by v zimě nebylo v domě dostatečně teplo se nemusíte bát. Srubové stavby vykazují velmi dobré parametry z hlediska nákladů na vytápění a to dokonce i bez další tepelné izolace. Přímou ukázkou jsou sruby v horských oblastech nebo ve finsku, kde jsou zimy velmi dlouhé. Vnitřní teplota je ve srovnání se zděnými stavbami lépe rozložena a člověk se cítí v interiéru velmi příjemně bez ohledu na roční období. Dřevěné sruby poskytují optimální mikroklima. Náklady na vytápění se ještě více dají snížit použitím řízeného větrání a rekuperace.

 

 

Cena dřevěných srubů

Stavba dřevěného srubu může být cenově dostupná a zároveň vskutku luxusní bydlení. Hodně financí a zejména času se ušetří pří výstavbě. Dřevostavba se dá postavit velmi rychle zejména díky tomu, že se vyhnete zdlouhavým mokrým procesům a technologickým přestávkám. Výhodou je pak i možnost stavby v chladném počasí. Výsledná cena je samozřejmně ovlivněna velikostí a konkrétními požadavky klienta. Pokud máte představu jak by měl právě váš srub vypadat, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám zpracujeme kokrétní cenovou nabídku (Sruby Pila Olešná - kontakt).