Výrobní program pily

Hlavní činností Pily Olešná je kompletní realizace dřevěných srubů od projektu až po realizaci.  

Mezi naše další činnosti patří:

  • » výroba stavebního řeziva: trámy, desky, střešní latě
  • » výroba obkladového obložení - palubky smrk/bor další dle dohody
  • » výroba briket a palivového dřeva
  • » autodoprava - jeřábnické práce

Kontaktní osoba

Více informací Vám poskytne Richard Olbert - olbert.r@volny.cz

Více informací o srubech

V dnešní době plné odlehčených cihel, speciálních hmot a ocelových konstrukcí, se tak trochu pozapomnělo na staré dobré dřevěné stavby, dnes moderně pojaté. Přednosti dřeva jsou známé již po tisíce let, setkáváme se s nimi na každém kroku. V umění, pro jeho roztodivné tvary a vnitřní krásu, od malých šikovných nástrojů ve stavebnictví a zemědělství, až po výrobu krásných pevných lodí v dobách minulých. Možnosti dřeva jsou takřka neomezené. A právě proto prosazujeme dřevěné stavby. Dřevo na rozdíl od všech ostatních materiálů dýchá a to ho předurčuje k tomu se s ním obklopovat víc, než jen v podobě dřevěného rámu na stěně, židlí v domácnosti či nočním stolkem v pokoji

Bydlení ve srubová stavbě je vhodná pro alergiky, ale i pro ty, co vyznávají opravdový zdravý životní styl. Splňuje tepelně izolační normy a ohni dokáže masivní kulatina vzdorovat lépe, než pevná ocelová konstrukce. Ke stavbě používáme velmi kvalitní smrk a modřín v průměru 30 cm. Stěny jsou sroubeny s přesností vylučující další potřebnou vnitřní izolaci. Z cela běžným způsobem je řešena konstrukce střech, ale i elektřina, voda, plyn. Srub je po dokončení napuštěn bezbarvou, zdravotně nezávadnou látkou (FAFBPlp3n), kterou je vhodné každých 7 let obnovovat, a to pouze z venku. Při dodržení preventivních zásad ochrany dřeva je trvanlivost srubové stavby několik set let. Velikost stavby je neomezena, od sauny až po penzion. Vhodnou kombinací kámen, dřevo, sklo lze vytvořit jedinečnou stavbu, která výrobou a vzhledem šetří životní prostředí a zároveň splňuje vysoký standard bydlení.

 

Srubové dřevo

K výrobě srubových staveb používám velmi kvalitní smrk a modřín v průměru 30cm. Vybíráme pouze dřevo zdravé a s dostatečným průměrem. Při výběru i manipulaci je dřevo se špatnou točivostí, nekvalitní a poškozené odstraněno. Vybrané dřevo je pak šetrně zbaveno kůry aby zůstala zachována jeho přirozená krása. Naší obrovskou výhodou je pak to, že srubové dřevo připravuje naše vlastní pila v Olešné.

 

Stavby ze dřeva

Stavby a stavební konstrukce ze dřeva se už více jak jedno století úspěšně uplatňují v zemích severní Ameriky, Skandinávie a průmyslově vyspělých zemích západní Evropy. V domech na bázi dřeva bydlí statisíce spokojených lidí v různých zemích světa a Evropy. Moderní stavební konstrukce na bázi dřeva jsou v těchto zemích využívány při výstavbě nejen rodinných domků, ale i objektů pro průmysl, zemědělskou výrobu, sport a další odvětví lidské činnosti. Bydlení ve dřevostavbě a zejména pak srubová stavba je vhodná pro alergiky, ale i pro ty, co vyznávají opravdový zdravý životní styl.

 

Stavební dřevo

Nabízíme kompletní sortiment stavebního řeziva - trámy, desky, střešní latě. Pro rámové konstrukce a konstrukce krovů jsou vhodné hranoly. Fošny použijeme jako doplňkové konstrukční prvky krovu (kleštiny), dále jsou vhodné pro pokládání bednění na větším rozpětí. Střešní latě jsou třeba k pobití krovu na položení střešních tašek. U stavebních konstrukcí se jednotlivé výrobky kombinují podle potřeby. Dalším sortimentem je výroba obkladového obložení - palubky, podlahovky a plotovky. Jsou to výrobky, které používáme jako lícové vrstvy konstrukcí. Před osazením na konstrukci (stavbu) je musíme povrchově upravit.

 

Dřevěné trámy

Pila Olešná nabízí široký sortiment stavebních dřevěných polotovarů, vedle řeziva, prken a latí i hranoly a trámy. Dodáváme trámy pro krovy na míru pro stavby všech druhů. Naší předností je přesnost při výrobě. Při realizaci krovu vám poradíme s výběrem prostředků proti škůdcům. Na přání zákazníka opatříme dřevo impregnací proti plísním, houbám a dřevokaznému hmyzu.